Mis on fotolõuend? Foto trükitakse lõuendikangale ja seejärelt tõmmatakse pingule puidust alusraami peale. Nii et pilt lõuendikangal läheb ka alusraami äärte peale luues omamoodi ruumilise pildi. Lõuendi kangas meenutab tavalist maalimiseks mõeldud lõuendit, aga on enamasti siledam ja trükk sellel on tegelikult väga detailne.

Valdav enamus piltidest teemegi fotolõuenditena. Meil on suur kogemus ja mitmeid erinevaid lõuendikangaid. Nii saame alati leida parima lahenduse.

Pildi külgedele jääva osa pärast ei ole vaja muretseda, kloonin selle pildile ise juurde. Seejuures vaatan igat pilti eraldi, et üleminek oleks võimalikult nähtamatu.

Fotolõuendi on meil kahes hinnaklassis: tavaline ja premium. Premium lõuenditel on kasutatud lihtsalt kallimat lõuendikangast. Ma tean, et sul on raske valida. Annan mõned soovitused:

Koju seinale, läiget ei taha – vali matt lõuend. Enamasti ka mujalt fotolõuendit tellides saad tõenäoliselt sellise toote. Mujal on see tavaliselt kallim, kui meil küll 🙂

Koju seinale, natuke ei kõla hirmutavalt – vali satiin lõuend. Võrreldes mati lõuendiga on selle pind vastupidavam, eriti just tumedamate piltide puhul.

Kontorisse, kohvikusse, avalikku ruumi – vali satiin lõuend. Selle pind on vastupidavam füüsilistele vigastustele, puudutustele jne.

Näitusele ja peab olema täiesti matt – premium matt lõuend

Näitusele, fotograafilt kliendile, nõudlikule fotosõbrale koju – premium satiin lõuend. Kui hind ei ole oluline, siis premium satiin on tõeliselt hea valik. Sellel lõuendil on eriti suur värviruum. Pilt on erk ja detailne. Lisaks on selle lõuendi pluss ka hästi vastupidav pind, ka tumedate värvide puhul. Pildi nurkadest ja servadest ei tule värv kergesti maha. Soovitan premium satiin lõuendit soojalt ka fotograafile, kes enda töid edasi müüb.

Maali repro, digimaal – premium läikiv lõuend. See jätab läikiva lakitud maali mulje. Eriti sügav must ja erksad värvid. Tegelikult sobib väga hästi igasugustele piltidele.

Ei tea millist valida? Saada enda pilt ja aitan valida! info@minuprint.com

Tavaliselt on fotolõuend pingutatud 2 cm paksusele alusraamile. Meilt saab tellida ka paksemal, 4 cm alusraamil fotolõuendeid. Paksemal alusraamil pilt on raskem ja seda ei ole vaja tugevuse mõttes.

Tutvu hindadega

info@minuprint.com või vaata siit