Mis on fotolõuend? Foto trükitakse lõuendikangale ja seejärelt tõmmatakse pingule puidust alusraami peale. Nii et pilt lõuendikangal läheb ka alusraami äärte peale luues omamoodi ruumilise pildi. Lõuendi kangas meenutab tavalist maalimiseks mõeldud lõuendit, aga on enamasti siledam ja trükk sellel on tegelikult väga terav ja detailne.

Olen teinud 12+ aasta jooksul suurusjärgus 30 000 fotolõuendit ja ma tõenäoliselt tean isegi paremini, millist tulemust soovid ja ootad. Lihtsalt saada fail ja teeme nii et on hea. Kasutan mitut erinevat lõuendikangast (allpool väike krijeldus ka). Täiesti vabalt võime sobivaime lõundikanga sinu eest ise ära alida.

Ai genereeritud pilt premium läikega fotolõuendil

Ai genereeritud pilt premium läikega fotolõuendil

Ma ei kirjuta siia mingit ägedat reklaamjuttu, vaid vastan lühidalt ära küsimused, mis sul päriselt tekivad.

1. Mul on mobiiliga tehtud pilt, kas sellest saab? Jaa saab. Ja tihti paremini, kui oleksid osanud oodata.

2. Kui suurt faili on vaja? Ma ei ütle sulle täpseid numbreid, sest neid ei ole olemas. Kui kahtled, saada oma fail ja saan kohe ja kiirelt hinnangu anda, kas ja kui suurelt seda saaks trükkida. Jällegi – peaaegu alati saab!

3. Kas osa pildist läheb lõuendi külgedele kaduma? Kas minu pildist lõigatakse midagi ära, kui see ei sobitu soovitud mõõtu? Lõuendi külgedele jääva ala teen pildile ise juurde. Kuidas täpselt, valin pildi järgi. Igal juhul on see piisavalt märkamatu. Kui pilt ei lähe soovitud mõõtu, siis vaatan juba kogemuse järig, kuidas oleks hea teha. Kas mõnda külge natuke lõigata, mõnda kohta pilti juurde kloonida või pakun parema mõõdu välja.

4. Kui mu pildist ei tule head tulemust, kas trükite selle ikka ära (liiga väike, udune, tume, hele, valedes toonides jne). Ei, ma ei trüki silmnähtavalt kehva asja ära. Tihti saan kehve faili palju paremaks teha. Aga kui ei saa, siis annan enne valmistamist kindlasti teada.

Kasutame peamiselt kolme erinevat lõuendikangast. Sa võid vabalt valiku mulle jätta!

1. Matt lõuend – seda kasutame vaikimisi. See on täiesti läikevaba, mõnusa tekstuuriga lõuend. See sobib hästi praktiliselt kõikidele piltidele, ainult mitte väga suure musta pinnaga või päris tumedatele piltidele.

2. Satiin lõuend. See on kerge läikega lõuendikangas. Võrreldes mati lõuendiga on pilt natuke erksam, samas vatu valgust on pisut läiget näha. Siiski seda läiget ei saa võrrelda läikiva paberiga, nii et tegelikult karta ei ole midagi vaja. Selle lõuendi pind on vastupidavam füüsilistele vigastustele ja näpujälgedele, kui matt lõuend. Sobib ka hästi kõikidele piltidele, ka musta taustaga ja tumedatele piltidele. Ainus koht, kus see lõuend ei ole kõige parem on hästi erksad värvid. Näiteks eriti erksad virmaliste pildid. Selle jaoks on ideaalne järgmine lõuend.

3. Premium satiin lõuend. Selle lõuendi pind on pisut läikivam (siiski läigib palju vähem, kui läikiv fotopaber). Ma tahaksin eraldi välja tuua, ära karda sõna läige:) Selle lõuendi peal on pilt kõige erksam, värviruum kõige suurem ja  siin tulevad ka kõige keerulisemad värvid kõige paremini välja. Must on kõige mustem ja valge on kõige säravam. Väga hea ka erinevate kunstitööde printimiseks. Tulemus jätab pisut mulje, nagu pilt oleks läikiva lakiga üle tehtud.

Ei tea millist valida? Saada enda pilt ja aitan valida! info@minuprint.com

Muide, meil on kontoris palju näidiseid fotoluenditest kohapeal olemas ja ühtlasi ka soodsalt müügis outletis.